Hakkımızda

Misyonumuz

    Türkiye’de ve uluslararası düzeyde, farklı alanlarda sosyal ve kültürel roller üstlenen, lider olarak yetişmiş, sorgulayan, ulusal değerlerler ile evrensel değerlerin sentezini yapmayı başarmış, dijital çağın gereklilikleri ile donanmış, araştırmacı ruha ve adalet duygusuna, entelektüel mükemmelliğe ve estetik anlayışına sahip, ömür boyu öğrenmeye açık bireylerin yetişmesine öncülük etmek.

Vizyonumuz

    Dijital çağın ve dolayısıyla online eğitimin önemini özümsemiş eğitimciler olarak kullanıcılarımızın(okul yöneticisi, öğretmen, öğrenci, veli) evrensel yurttaş olmasını sağlamak ve yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada lider eğitim kurumu olarak yer almak.

Uçan Okul Nedir?

    İlköğretim ve lise düzeylerinde, kapsamlı ve tam olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile uyumlu içeriği, deneyimli ve alanında uzman eğitimcileri, her an her yerden internet bağlantısı ile erişilebilirliği sayesinde mükemmel eğitim hizmetleri sunan bir çevrimiçi platformdur. Uçan Okul sistemine kayıt olduktan sonra, öğrenciler ve velileri tarafından rahatlıkla kullanılabileceği gibi, okul yöneticileri ve öğretmenlerin erişimine de açıktır.

Neden Uçan Okul?

    Eğitimciler, kullanıcı dostu arayüz ile tasarlanmış ve mobil kullanıma hazır bir sistemi kullanarak, güçlü öğrenci etkinlikleri ve değerlendirmeleri oluşturmak için okul tarafından geliştirilen hedefler veya değerler dahil olmak üzere özelleştirilebilir şablonlar ve sonuçlar kullanarak ünite planları ve dersler oluşturur.

    Entegre edilmiş not defteri, öğretmenlerin tek bir yerden öğrencilerin geri dönüşlerine not vermesine ve not almasına olanak tanır. Eğitimciler, ders öğrenimi, disiplinler arası projeler aracılığıyla, tüm öğrencileri göz önünde bulundurarak MEB uyumlu müfredat bağlantılarını güvenle oluşturabilirler.

    Uçan Okul, okullar için önde gelen çevrimiçi planlama, değerlendirme ve raporlama eğitim platformudur. Okullara tutarlı, modern ve mobil kullanıma hazır bir arayüz üzerinde birleşik bir sistem sunan Uçan Okul, yöneticiler, öğretmenler, öğrenciler ve aileler için sorunsuz bir deneyim sunar.

Zengin İçerik

    Uçan Okul; öğrencilerine canlı dersler, videolar, konu anlatımları, konu tekrarları, takviye sunumlar, fasiküller, testler ve deneme sınavlarından oluşan kapsamlı bir eğitim hizmeti sunar. Uçan Okul, eğitmenlerin görüşlerini dikkate alarak öğrencilere sunacağı tüm bu kaynakların yanında, kendi özgün yayınlarını, deneme sınavlarını, soru bankalarını, fasiküllerini de öğrencilerin sınırsız olarak görmesini, kullanmasını sağlamaktadır.

Ders Tekrarı

    Uçan Okul; öğrencilerin kaçırdığı veya öğrenmede zorluk yaşadığı konuları tekrar etmesine fırsat verir. Öğrenciler, kendilerine verilen bireysel görevler, ödevler ve değerlendirmeleri, kendilerine verilen sürede tamamladıktan sonra, ödev havuzuna gönderirler. Bu sayede her öğrenci için, sadece o öğrenciye özel, dijital bir portföy ortaya çıkar.

Uzaktan Öğrenme

    Uçan Okul’da öğretmenler; Uçan Okul’un yerleşik online entegrasyonu veya diğer video konferans araçlarıyla sanal ders zamanını planlayabilirler. Planlanan herhangi bir çevrimiçi ders ya da etkinlik, öğrencilerin takvimlerinde ve sınıf akışlarında görülür. Ek olarak, Yerleşik Sunum Modu, öğretmenlerin çevrimiçi dersler sırasında eşzamanlı olarak öğrenim materyallerini doğrudan sınıf akışından sunmalarına ve ekranda paylaşmalarına olanak tanır. Böylelikle eğitmenin kullandığı tüm eğitim dokümanları, aynı anda online sınıftaki tüm öğrenciler tarafından görülebilir, kullanılabilir. Uçan Okul, öğrencilerine online eğitimde kaliteyi ve interaktif eğitimi sunar. Bunun için teknolojinin tüm imkanlarını öğrencilerinin yararlanmasına olanak sağlar.

Takvim

    Uçan Okul’ da, veliler öğrencilerinin performanslarını inceleyebilmek için sisteme veli olarak giriş yapabilirler. Ayrıca Uçan Okul Öğretmenleri ve yöneticileri yıllara, gruplara, etkinlik kulüplerine (Yüzme veya Drama Kulübü gibi) veya tek tek sınıflara göre ödevleri, son tarihleri, sınavları ve tüm sınıf takvimlerini görüntüleyebilirler. Bunun yanında, Uçan Okul online takvimi tüm öğrenci, veli, öğretmen ve yöneticilerin kullanımına açıktır. Örneğin; bir öğretmen sisteme sınav tarihi girdiğinde, bu tarih aynı zamanda tüm platform kullanıcılarının takvimlerine de senkronize olur bu sayede tüm gelişmeler şeffaf bir şekilde planlanarak tüm kullanıcıların bilgisi dahilinde en üst düzey verim alınarak sağlanmış olur.

Mesajlaşma

    Sınıflar ve gruplar içinde öğretmenler ve öğrenciler ders esnasında mesaj yoluyla da iletişim kurabilirler. Uçan Okul; dönem boyunca öğrencinin ilerlemesini izlemek için aileleri tarafından da görülebilen görevler hakkında velilere bireysel öğrenci geri bildirimi sağlar.

Katılım

    Öğretmenler, yapılandırılmış tercihlere (hafta içi ve rotasyona dayalı, kategoriler, izin günleri) göre derse katılımı kaydederler. Yöneticiler katılımı öğrenciye, sınıfa veya müfredata göre yönetebilir ve günlük özetler ayarlayabilir, öğretmenlere hatırlatıcılar ve ebeveynlere devamsızlıklar gönderebilirler.

Performans ve Değerlendirme

    Uçan Okul; öğrencilerinin eğitim sürecini ve kat ettikleri mesafeyi yakından takip eder ve her öğrenciye özel olarak hazırlanan performans çizelgeleri, ödev kontrol listeleri, eksik konu kontrolleri gibi dokümanları analiz edip raporlayarak veli ile de paylaşır.

Veli Bilgilendirme ve Ebeveyn Portali

    Uçan Okul, elde ettiği tüm bu verilerle öğrencilerinin eğitim sürecini veli ile sağlıklı bir şekilde yakından paylaşır. Ebeveyn Portalı, ebeveynlere çocuklarının performansını takip etmeleri, yaklaşan görevleri, öğrenci projelerini ve durumlarını görüntülemeleri, katılım mazeretleri göndermeleri ve çocuklarının akademik ilerlemesiyle ilgili gerçek zamanlı güncellemeler için doğrudan öğretmenlerle iletişim kurmaları için bir ortam sağlar.

Personel Takip

    Uçan Okul, öğretmenlerinin ve tüm personelinin çalışmalarını takip eder ve gereken desteği sağlar.

© Uçan Okul 2021
BİZE ULAŞIN
arrow_drop_up